Yan Flüt Kursu Karşıyaka İzmir

yan-flüt-kursu-karşıyaka-izmir

Flüt Kursu’nun İzmir’deki Tek Adresi

Üflemeli çalgılar kategorisinde yer alan yan flüt, her müzik türü ile kullanılabilen bir müzik aletidir. Yan flüt çalabilmek için tüm üflemeli çalgı aletlerinde olduğu gibi nefesi doğru kullanmak gerekir. Diğer üflemeli çalgılarda olduğu gibi güçlü bir nefese ihtiyaç yoktur. Yan flüt çalarken önemli olan doğru nefesi kullanmaktır.

Flüt toplum olarak aşina olduğumuz bir enstrümandır. Yan flütte de notalar flütte olduğu gibidir. Nota sıralamasını öğrendikten sonra parçalara eşlik etmek oldukça kolaydır. Diğer üflemeli enstrümanlardan daha hızlı öğrenilir. Doğru nefes ve nota bilgisi ile yan flütte kısa sürede profesyonelleşmek mümkün olur. Yan flüt kursunda derslere üfleme egzersizleri ile başlanır. Doğru nefesin kullanılması sağlandıktan sonra notalar öğrenmeye başlanılır. Doğru nefes diyafram nefesi ile mümkün olur. Bu yüzden yan flüt dersinde nefes egzersizlerini düzenli olarak yapmak gerekir. Böylece nefesiniz açılır. Yan flütün tutuluşu ve üflenişi de oldukça önemlidir. Üfleme ve tutma pozisyonları sağlandıktan sonra notalar üzerinde tek tek çalışılır. Parmaklar pratik kazandıkça ve doğru nefes ile üfleme sağlandığında notalar kolaylıkla çıkarılır.

Yan flüt kursuna başlayarak ve biraz gayret göstererek, kısa sürede profesyonel olarak yan flüt çalmaya başlarsınız. Yan flüt kursuna özel olarak katılabileceğiniz gibi grup derslerine de katılabilirsiniz. Yan flüt çalmayı öğrendikten sonra parçalara rahatlıkla eşlik edebilirsiniz. Kimi zaman yalnız, kimi zaman koro halinde yan flüt çalabilirsiniz.