Yan Flüt Nasıl Üflenmeli?

Yan flüt herkesi sesiyle büyüleyen ve çalması çok keyifli olan bir enstrümandır. Çoğu insan daha ilk başta nasıl üfleyeceğini  bilmediği için korkup hiç yan flüte başlamamaktadır. Yan Flüt Kursu İzmir olarak bu yazımızda yan flüte nasıl üflenir konusunu anlatacağız.

Yan Flüt Nasıl Üflenir?

Öncelikle dudaklarınız normal kapalı pozisyonunda olmalı, iki dudağınızın arasından küçük bir nefes deliği aralık bırakın ama kesinlikle dudağınızın şeklini bozmayın. Yaraya üfler gibi üfleyin. Dudak kesinlikle doğal şeklinde durmalı. Flüt çalarken basınçlı havayla üflediğiniz için karın kaslarınızı kasılı tutmanız gerekir. Yoksa basıncı ayarlayamazsınız. Flüt üflerken kesinlikle dudaklarınızın şeklini bozmayın ve başınız dik bir şekilde karşıya bakın.

Tüm bu duruş ve üfleme şeklini ayna karşısında çalışırsanız çok kısa bir sürede alışacağınıza emin olun. Yan flüt çalışma isteyen yani bol egzersizli bir enstrümandır.

Yan Flüt Dersi İzmir olarak bu yazımızda yan flüt nasıl üflenmeli sorusuna cevap olmaya çalıştık. Aklınıza takılan sorular için diğer yazılarımızı okuyabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

İzmir yan flüt dersi //