Yan Flüt Nota Yerleri Gösterimi

Yan Flüt ilk bakışta karmaşık görülebilir. Üfleme, tutuş pozisyonu ve hangi notanın nerede olduğunu yani yan flüt parmak pozisyonunu bilmek İzmir yan flüt kursuna katıldığınızda ilk öğreneceğiniz bilgiler olacaktır. Üfleme tekniği öğrenildikten sonra zor olmayan bir enstrüman olan yan flütü siz de zaman ayırarak ve disiplinli bir çalışma yaparak kısa sürede çalabilirsiniz.

Her bir oktavının farklı duygular uyandırdığı ve sesi huzur veren bu enstrümanı çalmak istiyorsanız hayallerinizi ertelemeyin ! Ücretsiz deneme derslerimize katılabilir ve bir an önce yan flüt eğitimi İzmir alabilirsiniz.

Yan Flüt Notaları Resimli Anlatım

Yan flüt üzerindeki notaları ve pozisyonları ezberlemek can sıkıcı olabilir. Bu bilgileri ezber olmadan da aklınızda tutmanız mümkün. Sizlerle paylaşacağımız fotoğrafta hem yan flüt el pozisyonları hem de yan flüt notalarının yerlerini görebilirsiniz. Sürekli gözünüzün önünde bulunması durumunda aklınızda kolayca yer edecektir. İster telefonunuza indirin isterseniz odanızın bir köşesine asın !

Yan flüt üzerinde notalar öğrenmek kadar önemli olan bir başka konu ise notaların porte üzerindeki yerlerini bilmenizdir. Yan flüt sol anahtarı kullanılan bir enstrümandır ve yan flütü rahatça çalabilmek için notaların yerlerini bilmeniz gereklidir. Notaları daha rahat okumak için bir solfej kitabı alabilir ya da internetten rastgele yan flüt parçaları açarak o notaları okuyarak pratik yapabilirsiniz. Yan flüt kursu İzmir olarak kısa sürede daha iyi yan flüt çalmak için çalışmalarınızı kesinlikle metronom yardımı ile gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bir yandan ritim duygunuz gelişirken diğer yandan parçalara nerede ve nasıl gireceğinizi anlamanız açısından da yardımcı olacaktır.