Yan Flütte Seviye Atlamak

Başlangıç ve Orta Seviye

Bir çocuk başlangıçta yan flüt çalmayı öğrenmekle ilgilendiğinde, ebeveynler genellikle temel bir enstrüman satın almayı veya kiralamayı tercih eder ve esasında bunun iyi bir nedeni vardır. Çalmayı öğrenmenin sayısız faydası olsa da, gerçek şu ki, enstrümanlar pahalıdır ve çocuğun öğrenme sürecinden keyif alacağının her zaman için garantisi yoktur. Ancak, çocuğunuz flütü sevmeye başlarsa, bir noktada yükseltmeniz de gerekecektir.

Yan Flüt Eğitimi Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayın..

Tabii ki, müziğe yatkın olmayan ebeveynler için, ilerlemek için doğru enstrümanı seçmek zor olabilir. Sonuçta, çocuğunuzun halihazırda sahip olduğundan biraz daha iyi olan bir şeyi seçmek istemezsiniz. Öte yandan, muhtemelen henüz çizginin üstüne gitmek istemiyorsunuz ve ayrıca çok zorlayıcı bir enstrüman satın almak istemiyorsunuz. Öyleyse, çocuğunuzun müzikal gelişiminde bir sonraki doğal adım olacak bir enstrüman seçmenin en iyi yolu nedir? İşte bir ara flütü başlangıç ​​seviyesinden farklı kılan şeyleri ayırt etmek için bazı ipuçları.

Online Yan Flüt Eğitimi Ayrıntıları İçin Buraya Tıklayın.

Dayanıklılık ve Ses Kalitesi

Başlangıç seviyesindeki müzik öğrencileri genellikle bir enstrümana nasıl bakacaklarının ince noktalarını öğrenmek için diğer aşamadaki öğrencilere nazaran biraz daha fazla zaman ayırırlar. Bu aşamadaki flütler için söyleyebiliriz ki, başlangıç yivlerinin çoğu, çoğunlukla gümüş kaplı nikelden yapılır. Gövde ve hareketli parçalar genellikle bu malzemelerden yapılır, zira bu tür bir yapı makul miktarda aşınma ve yıpranmaya dayanabilir. Ancak, gümüş kaplı nikel oluklar daha sağlam bir seçenek olsa da ürettikleri ses, daha yüksek kaliteli bir flütten alacağınız kadar iyi değildir.

Kapalı Delik Anahtarları

Başlangıç seviyesindeki flütlerde, tuşların ortasında müzisyenin parmaklarıyla kapatılacak delikler yoktur. Doğru elle yerleştirmeyi öğrenmeye devam ederken odaklanılacak daha az ekstraya sahip olmak, yeni başlayanlar için büyük bir satış özelliğidir. Bir öğrenci bir ara flüte geçtiğinde hemen hemen her zaman beş tuşta parmaklarla doğrudan basılan küçük delikler vardır. Bu delikler, çalan için daha fazla zorluk teşkil eder, ancak aynı zamanda daha net ses sağlar. Deliklerin diğer bir avantajı, net notalar elde etmek için deliklerin doğru bir şekilde kapatılması gerektiğinden, öğrencileri el konumlarını cilalamaya zorlamasıdır.

B ve C Ayak Eklemleri

Yeni başlayan oluklar tipik olarak C ayak eklemi olarak bilinen şeye sahiptir. Ayak eklemi, aletin uç kısmıdır. Flütün uç tuşuna basılarak sağ pembemsi parmakla kontrol edilir. Başlangıç flütünde en düşük nota C’dir. Ara flüte yükselttiğinizde çoğu zaman enstrümanın düşük B çalmasına izin veren başka bir anahtarı (B ayak eklemi) olacaktır. Flütçüler arasında, B ayağı tarafından üretilen daha zengin sesi elde etmenin mi yoksa C ayak modellerinin daha net üst ses perdesini elde etmenin mi daha önemli olduğu konusunda pek çok tartışma vardır. Tercihiniz ne olursa olsun, çoğu ara yiv B ayağını içerir.

Ek Yükseltmeler

Öğrencinin bir enstrüman yükseltmesine ihtiyacı varsa, ancak henüz bir ara flüte geçmeye hazır değilse, daha iyi ses kalitesi elde etmek için hala bazı seçenekler vardır. Bir başlık bağlantısını daha yüksek bir son sürümle değiştirmek, bir flütü daha duyarlı hale getirir ve genellikle enstrümanın tonunu parlaklaştırır. Daha yüksek fiyatlı kafa bağlantıları, makine kesimi yerine el yapımıdır, bu nedenle seste daha ince nüanslar sağlarlar. Diğer bir yükseltme seçeneği ise altın dudak plakası eklemektir. Katı bir altın, çoğu insanın fiyat aralığının dışına çıkarken, normal bir dudak plakasını altınla değiştirmek, bir flütün tonunu iyileştirmenin nispeten ekonomik bir yoludur.

Bu size başlangıç ​​modelleri ve ara flütler arasındaki temel farkları anlamanızı sağlayacaktır. Hala öğrencinizin hangi yükseltmelere hazır olduğuna karar vermekte sorun yaşıyorsanız, müzik öğretmenine danışmayı deneyin. Müzik öğretmeninin katkısı, çocuğunuzun öğrenme sürecinde nerede olduğunu ve hangi yükseltmelerin en yararlı olacağını netleştirmeye yardımcı olmalıdır.

Yan Flüt ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak, aklınıza takılan soruları gidermek, satın alım için görüş almak gibi soruları giderek bize Buraya Tıklayarak ulaşabilir, ister mesaj ile isterseniz de arayarak sorularınız iletebilirsiniz..